Lorem ipsum doloris sit ames
www.kde-mi-pujci.cz Kde-mi-pujci.cz
Ověření poskytovatelé
Bez registru
Bez poplatků
Na směnku
banner 300x300
Kategorie Kategorie půjček
banner 300x300
Užitečné informace
Podle kraje
Podle měst

Aktuality - půjčky

Evropský parlament schválil dlouhodobou půjčku Ukrajině. Kromě peněz tam poputují také generátory elektřiny

V minulém týdnu schválil Evropský parlament historicky první dlouhodobou půjčku Ukrajině. Celkem se jedná o 18 miliard eur, které by měly pokrýt primárně výdaje na chod základních služeb a poválečnou obnovu.

Nové srovnání: Na úvěru přeplatíte 1700 Kč nebo taky 100 000 Kč. U koho si půjčit levně a bezpečně?

Úvěry výrazně nepodražily. Poskytovatelé půjček je ale budou muset častokrát zamítat kvůli nedostatečným příjmům žadatele. Vyplývá to ze zprávy organizace Člověk v tísni, která pravidelně sestavuje Index odpovědného úvěrování (dále jen Index). Hodnotí v něm, kteří poskytovatelé nabízí férové půjčky, s jakými náklady a jakou výší sankcí v případě, že byste se opozdili se splácením.

Zonky před svátky opět kampaní varuje před půjčkami

Zonky spouští svou tradiční kampaň „Nepůjčujte si na Vánoce“, ve které upozorňuje na rizika půjček na vánoční dárky.

Facka, Češi ožebračení úplně všude. Jídlo, nájmy, energie. A někdo si mne ruce...

Do neřešitelných situací se prudkým zdražováním potravin a energií dostávají lidé s nižšími příjmy. Zdvojnásobil se počet půjček. „Podle mě si v tuto chvíli mnou ruce lichváři, protože lidem, kteří nemají zaručený příjem a mají vyšší výdaje než příjmy, už žádná slušná banka nepůjčí. Takže se tu rozvíjí nová spirála zadlužení domácností, nové kolo exekucí v rozsahu, proti němuž bylo to minulé kolo procházkou růžovým sadem,“ říká pro ParlamentníListy.cz makroekonom Jaroslav Šulc.

Hledáte rychlou půjčku, u které si můžete odložit splátky?

S koncem roku mnozí z nás přemýšlejí o nějaké variantě půjčky. Peníze se totiž mohou hodit k nákupům vánočních dárků, ale také třeba sportovních potřeb. Nastává totiž hlavní zimní sezona ideální pro lyžaře. Milovníci teplého počasí zase ocení cestu do slunečné exotické destinace.

Za roční půjčku 50.000 mohou lidé zaplatit až 100.000 Kč navíc, upozorňuje Člověk v tísni

Za roční spotřebitelský úvěr 50.000 korun mohou lidé zaplatit až 100.000 korun navíc. Proti minulosti se lidem také může více prodražit prodlení při splácení úvěru, protože se zvýšil zákonný úrok z prodlení. Ukázala to analýza podmínek poskytování spotřebitelských úvěrů u 35 bank a nebankovních společností, kterou vypracovala společnost Člověk v tísni. ČTK ji má k dispozici. Člověk v tísni sestavuje svůj index odpovědného úvěrování od roku 2009.

Češi zatím splácí dobře. Rizikové dluhy má každý desátý, ukázal průzkum

Zkušenosti s půjčkou má 74 procent Čechů, desetina z nich se zadlužuje problematicky. Situace se tak oproti loňsku o jedno procento zlepšila, vyplývá z Indexu rizikového zadlužování České bankovní asociace. Do budoucna ale zhoršení situace vyloučit nelze. Ohroženy jsou i rodiny ze střední třídy.

Nejvíc firem, nejvíc lidí. Teď jsou v „nouzi“, kvůli půjčkám. Z Německa přichází špatné zprávy

Severní Porýní-Vestfálsko, největší německá spolková země z hlediska hospodářství i počtu obyvatel, vyhlásilo v souvislosti s energetickou krizí „mimořádnou nouzovou situaci“, aby mohlo získat více úvěrů, které by jinak byly zemi odepřeny. S chladným počasím hrozí v Německu tuto zimu více mimořádných událostí, uvádí server oilprice.com.

Příležitost pro Česko jménem půjčka z fondu obnovy. Vláda o ní má rozhodnout do konce roku

Fond obnovy, se kterým přišla Evropská unie, aby oživila evropské ekonomiky po koronavirové krizi, státům nepřináší jen dotace, ale i půjčky, a to konkrétně z tzv. nástroje pro oživení a odolnost. Česko o takovou půjčku zájem má. Zda si další miliardy z EU půjčí má rozhodnout do konce roku vláda.

Půjčky pro Česko z fondu obnovy

Česká republika má k dispozici z fondu obnovy 180 miliard CZK, na co je využije si stanovila v národním plánu obnovy. Jedná se o prostředky na investice a reformy, zejména v oblasti digitalizace, vzdělávání, podpory podnikání, infrastruktury, zdraví a výzkumu. Zároveň má ČR i možnost získat […]

Strastiplné i nadějné oživování egyptského zahraničního obchodu a investic

STRASTIPLNÉ I NADĚJNÉ OŽIVOVÁNÍ EGYPTSKÉHO ZAHRANIČNÍHO OBCHODU A INVESTIC Egyptská ekonomika, silně závislá na dovozu a zahraničních půjčkách, se pod vlivem narušení globálních dodavatelských řetězců, skokového nárůstu cen...

Za stejnou půjčku zaplatíte pár set i přes sto tisíc, ukázala analýza

Nezajištěný spotřebitelský úvěr 50 tisíc korun splácený po dobu jednoho roku může stát necelých 1 700 korun, ale i více než 100 tisíc. Vyplývá to z aktuálních výsledků Indexu odpovědného úvěrování organizace Člověk v tísni. Drahé půjčky ale nejde na první pohled odsoudit, pro někoho smysl dávají.

Strastiplné i nadějné oživování egyptského zahraničního obchodu a investic

Egyptská ekonomika, silně závislá na dovozu a zahraničních půjčkách, se pod vlivem narušení globálních dodavatelských řetězců, skokového

Půjčku na vánoční dárky by si letos vzala jen tři procenta Čechů, ukazuje průzkum

Přišel advent a s ním i jedno z finančně nejnáročnějších období, co se týče zbytných produktů. Obchodníci na něj vždy silně cílí své prodejní kampaně, ale jak to bude vypadat letos v době inflační krize? Co jsme schopni oželet a bez čeho si nejen Vánoce už nedokážeme představit? Tím se zabývá další díl pořadu Českého rozhlasu Plus Řečí peněz.

Tykač stále čeká na peníze od státu. Křetínský se jich po tvrdém zdanění vzdal

Státní půjčka pro tři největší tuzemské energetiky byla horkým tématem letních měsíců. Kvůli extrémním výkyvům na energetickém trhu a vysokým cenám elektřiny o ně polostátní ČEZ, skupina EPH Daniela Křetínského a společnost Sev.en Energy Pavla Tykače žádaly, aby mohly skládat požadované burzovní záruky, tzv. margin calls. Možnost čerpat od státu částku přesahující tři miliardy eur nakonec získal jen ČEZ. Tykač o svých miliardách stále vyjednává a Křetínského podnik oznámil, že o státní…

Dohoda o mobilizaci 500 milionů eur na financování investic

Dne 28.11. Evropská Komise a Rozvojová banka Rady Evropy (CEB) podepsaly dohodu o záruce InvestEU. Tím se CEB stává prováděcím partnerem Invest EU a uvolní 500 milionů euro v podobě půjček na sociální projekty. InvestEU poprvé podporuje investice rozvojové banky se sociálním […]

Budoucnost nebankovních půjček od Fair Credit je nejistá

Společnost Fair Credit, která je dlouholetým poskytovatelem nebankovních půjček, se v posledních měsících potácí v dluzích. Situace došla tak daleko, že společnost na sebe podala insolvenční návrh. V současnosti do ní vstupuje Fincentrum s fondem skupiny

S půjčkami na Vánoce budou lidé letos opatrnější

Zatímco v loňském roce si na vánoční nákupy půjčil každý desátý Čech, letos půjčku zvažují jen tři procenta lidí dotazovaných v průzkumu České bankovní asociace (ČBA) a agentury Ipsos. Nejčastěji si chtějí půjčit do 10 tisíc korun.

Orbán: peníze Ukrajině ano, půjčku a zbraně ale ne. Jeho uherská šála summit V4 konflikt nevyvolala

Velkomaďarská šála Viktora Orbána premiéry V4 nerozdělila, přestože na ni předtím všechny členské státy reagovaly kritikou. Spor se však projevil jak na pomoci Ukrajině, tak v otázce blokovaných evropských peněz pro Maďarsko.

Home Credit prodává aktiva na Filipínách a v Indonésii za téměř 15 mld. Kč

Tokio/Praha - Poskytovatel spotřebitelských půjček Home Credit z české finanční skupiny PPF prodává svá aktiva na Filipínách a v Indonésii za přibližně 615 milionů eur (v přepočtu...

Home Credit prodává aktiva na Filipínách a v Indonésii za téměř 15 miliard korun

Poskytovatel spotřebitelských půjček Home Credit z české finanční skupiny PPF prodává svá aktiva na Filipínách a v Indonésii za přibližně 615 milionů eur (v přepočtu asi 14,98 miliardy korun). Kupujícím je konsorcium dceřiných společností japonské finanční skupiny Mitsubishi UFJ Financial Group – MUFG Bank, thajské Krungsri Bank a indonéského poskytovatele spotřebitelských půjček Adira. PPF to oznámila v tiskové zprávě.

PPF prodává svá aktiva Home Creditu v Asii za 15 miliard

Poskytovatel spotřebitelských půjček Home Credit z české finanční skupiny PPF prodává svá aktiva na Filipínách a v Indonésii za přibližně 615 milionů eur (v přepočtu asi 14,98 miliardy korun). Kupujícím je konsorcium dceřiných společností japonské finanční skupiny Mitsubishi UFJ Financial Group - MUFG Bank, thajské Krungsri Bank a indonéského poskytovatele spotřebitelských půjček Adira.

Home Credit prodává aktiva na Filipínách a v Indonésii za 15 miliard

Poskytovatel spotřebitelských půjček Home Credit z české finanční skupiny PPF prodává svá aktiva na Filipínách a v Indonésii za přibližně 615 milionů eur (v přepočtu asi 14,98 miliardy korun). Kupujícím je konsorcium dceřiných společností japonské finanční skupiny Mitsubishi UFJ Financial Group - MUFG Bank, thajské Krungsri Bank a indonéského poskytovatele spotřebitelských půjček Adira.

Refinancování půjček hypotékou – jaká má specifika?

Neúčelovou hypotékou lze relativně levně konsolidovat jiné neúčelové úvěry. V porovnání s konsolidací prostřednictvím spotřebitelského úvěru existují výhody v podobě: - splatnosti hypotéky cca 20 let (zatímco spotřebitelský úvěr získáte na max cca 10&hell

Poradna: Plánujete půjčku, o níž se partner nemá dozvědět? Využijte hotovost. Ovšem za příplatek

Někdy se dostaneme do situace, kdy si nepřejeme okolí informovat o tom, jak to s naší finanční situací vypadá, případně že teď máme nějaké peníze navíc - i když jsou jen na chvilku, z půjčky. Někdy je přímo nutné, abychom před vnějším světem skryli své finanční operace. Článek Poradna: Plánujete půjčku, o níž se partner nemá dozvědět? Využijte hotovost. Ovšem za příplatek se nejdříve objevil na Ekonomický magazín.

Půjčka v insolvenci – jistá, pro dlužníky

Insolvence je řízení, jehož cílem je vypořádat dluhy dlužníka a co nejvíce uspokojit věřitele. Jak funguje insolvence? Může si dlužník vzít půjčku v insolvenci? A jaký je život po insolvenci? Insolvence neboli insolvenční řízení je druh soudního řízení, k němuž může přistoupit člověk, kterému přerostly dluhy přes hlavu. Insolvence může být cestou ven z finančních […]

Air Bank před Vánoci zlevnila půjčky. Spotřebitelský úvěr nabízí od 4,9 % ročně

Ještě stále probíhá akce Milostivé léto II, kdy stát i některé banky (mezi nimi i Air Bank) umožňují klientům splatit pouze původní výši dluhu a ulevit si tak od dlužných sankcí.

MONETA pomohla českým zemědělcům a potravinářům, negativně ovlivněnými válkou na Ukrajině, získat podporu na provozní náklady

Více než tisícovce zemědělců a potravinářů, negativně ovlivněnými válkou na Ukrajině, pomohla letos MONETA financovat provozní úvěry na jejich činnost. Právě tyto typy půjček byly pro zemědělce a potravináře nezbytným předpokladem pro získání dotační podpory z Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF). Ten letos v srpnu otevřením dvou dotačních programů reagoval právě na negativní dopady války na Ukrajině v zemědělském a potravinářském sektoru. Díky předschváleným limitům i předem připravené komunikaci nakonec MONETA pomohla téměř 45 % všech tuzemských žadatelů o tyto programy.

Genesis má problémy, co bude následovat? Je vždy lepší držet se dat

Nejistá budoucnost společnosti Genesis Global Capital, jednoho z největších poskytovatelů kryptoměnových půjček, podněcuje obavy, že nedávný kolaps krypto burzy FTX způsobil na vysoce propojeném trhu dominový efekt. Společnost Genesis přestala poskytovat své služby Společnost Genesis, která zprostředkovává digitální aktiva pro finanční instituce, jako jsou hedgeové fondy a správci aktiv, měla na konci třetího čtvrtletí téměř […] Originální článek Genesis má problémy, co bude následovat? Je vždy lepší držet se dat pochází z webu CryptoSvet.cz.

Lidé si slučují a refinancují půjčky, aby měli na energie, to se jim ale může vymstít. Kdy se to nevyplatí?

Namísto několika spotřebitelských úvěrů, mikropůjček od nebankovních firem či vysoce úročeného kontokorentního úvěru lze sjednat jednu lépe úročenou půjčku, díky níž v úhrnu dotyčný zaplatí méně, i v řádu desetitisíců korun. Pozor ale na výši úrokové sazby. Pokud se snížením měsíčních splátek zvýší jejich počet, je pro vás taková nabídka nevýhodná.

ČTK - Bek: Odmítání půjčky EU na pomoc Ukrajině posiluje kritiku vůči Maďarsku

Bek: Odmítání půjčky EU na pomoc Ukrajině posiluje kritiku vůči Maďarsku

Odmítání společné půjčky Evropské unie na podporu Ukrajiny v příštím roce posiluje kritické hlasy v EU vůči Maďarsku. Novinářům to včera řekl ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (STAN). Součástí pátečního jednání…

Druhá největší kryptoburza se potopila. Poškodila také Bitcoin, jeho hodnota je nejnižší za dva roky

Bahamská kryptoburza FTX patřila k největším kryptoburzám a v USA zbankrotovala. •Její šéf peníze klientů půjčil druhé svojí firmě na půjčky. •Krtyptoburza Binance chtěla FTX koupit, z obchodu ale sešlo a FTX se dostala do krize likvidity.

Ekonomická studie potvrzuje důležitou roli nebankovních poskytovatelů půjček ve finančním sektoru

Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů (APNÚ) a Centrum ekonomických a tržních analýz (CETA) zpracovaly společně studii, která se zaměřila na postavení a roli nebankovních subjektů na českém finančním trhu. Článek Ekonomická studie potvrzuje důležitou roli nebankovních poskytovatelů půjček ve finančním sektoru se nejdříve objevil na Ekonomický magazín.

Komise navrhuje na příští rok pravidelné půjčky Kyjevu v celkové výši 18 miliard eur

Evropská komise včera představila plán pravidelné finanční pomoci Ukrajině, podle kterého by Evropská unie v příštím roce půjčila válkou zasažené zemi až 18 miliard eur (438 miliard Kč) na podporu…

Janeček připustil školné na VŠ. Nerudová, Středula i Fischer ho odmítli

Podnikatel Karel Janeček připustil v debatě kandidátů na Hrad zavedení školného na vysokých školách. Mohlo by podle něj být motivujícím faktorem, „Kdyby se vymyslel dobrý efektivní systém půjček, dávalo by to smysl,“ řekl. „Jsem jednoznačně proti tomu přístupu,“ odmítl to šéf odborové centrály ČMKOS Josef Středula.

Evropská komise navrhuje pravidelné půjčky Kyjevu. Půjde o 18 miliard eur

Evropská komise ve středu představila plán pravidelné finanční pomoci Ukrajině, podle kterého by Evropská unie v příštím roce půjčila válkou zasažené zemi až 18 miliard eur na podporu základních funkcí státu. Očekávaný balík unijní exekutiva spojila se závazky Kyjeva ohledně protikorupčních a jiných reforem. Osud dříve slíbených tří miliard zůstává nejasný. „Evropa bude dál dělat vše, co […]

EU v tom Kyjev nenechá. V příštím roce plánuje půjčky ve výši 18 miliard eur

Evropská komise dnes představila plán pravidelné finanční pomoci Ukrajině, podle kterého by Evropská unie v příštím roce půjčila válkou zasažené zemi až 18 miliard eur (skoro 37 miliard Kč) na podporu základních funkcí státu. Očekávaný balík unijní exekutiva spojila se závazky Kyjeva ohledně protikorupčních a jiných reforem. Osud dříve slíbených tří miliard zůstává nejasný.

Evropská komise chce zavést pravidelné půjčky Ukrajině. Příští rok by mohlo jít o 18 miliard eur

Evropská komise ve středu představila plán pravidelné finanční pomoci Ukrajině, podle kterého by Evropská unie v příštím roce půjčila válkou zasažené zemi až 18 miliard eur (skoro 37 miliard Kč) na podporu základních funkcí státu. Očekávaný balík unijní exekutiva spojila se závazky Kyjeva ohledně protikorupčních a dalších reforem. Členské země EU by mohly plán odsouhlasit na začátku prosince.

Šťastné a zadlužené: poptávka po půjčkách v předvánočním období roste

Češi nemají problém žít na dluh. Podle loňského průzkumu České bankovní asociace má s nějakou formou půjčky zkušenost 83 procent Čechů. Počet těch, kteří jsou ochotni si půjčit peníze v předvánočním období, roste. Podle ekonomů je zadlužování se kvůli vánočním dárkům extrémně rizikové.

Jepičí život hypotečních slev. Banky opět zdražují, nejvíce zaplatí kritici dlouhých fixací

A je po slevách. Pouhé dva měsíce v Česku klesaly hypoteční sazby, listopad přinesl opět zdražení. Jak ukazuje listopadový Fincentrum Hypoidex, průměrná „přepážková“ sazba za půjčku na bydlení tento měsíc vystoupala na 6,31 procenta, to je o desetinu procenta více než v říjnu a skoro dvojnásobek sazby obvyklé právě před rokem. Dobrou zprávou podle ekonomů je, že v příštích měsících by úroky neměly dramaticky růst.

Půjčka pro Ukrajinu ve výši 18 miliard eur? EU je na to připravená, tvrdí Stanjura

Státy Evropské unie jsou připraveny půjčit Ukrajině příští rok 18 miliard eur (437 miliard Kč) na pokrytí základních potřeb státu decimovaného ruskou invazí. Po úterním jednání ministrů financí členských zemí to řekl český ministr Zbyněk Stanjura, podle něhož by členské...

Křetínského EPH nedostala státní půjčku na energetické zálohy. Už ji ani nečeká

Skupina Energetický a průmyslový holding (EPH) miliardáře Daniela Křetínského dosud nedostala od státu peníze, které měly být půjčkou na zálohy, jež musí výrobci elektřiny skládat při obchodování na energetické burze za účelem ochrany obchodníků. Holding už čerpání půjčky do budoucna nepředpokládá, řekl mluvčí skupiny Daniel Častvaj. Podle ministerstva financí jednání o půjčce pokračují. Úvěr na burzovní zálohy za […]

Křetínského EPH stále nedostala státní půjčku na zálohy pro burzovní obchody. Nečeká ji ani do budoucna

Skupina Energetický a průmyslový holding (EPH) miliardáře Daniela Křetínského dosud nedostala od státu peníze, které měly být půjčkou na zálohy, jež musí výrobci elektřiny skládat při obchodování na energetické burze za účelem ochrany obchodníků. Holding už čerpání půjčky do budoucna nepředpokládá, řekl mluvčí skupiny Daniel Častvaj. Podle ministerstva financí jednání o půjčce pokračují. Úvěr na burzovní zálohy za […]

Další úder Křetínského EPH: Půjčku na zálohy pro burzovní obchody jsme nedostali a už ji ani nechceme

Energetický a průmyslový holding (EPH) miliardáře Daniela Křetínského nezískal od státu půjčku na zálohy, které musí skládat při obchodování s energiemi na burze. Půjčku přitom již v létě získal polostátní ČEZ. Mluvčí EPH Daniel Častvaj uvedl, že přes několikaměsíční jednání se zástupci ministerstev financí a průmyslu a obchodu nedošlo k dohodě o podmínkách čerpání úvěru.

EPH státní úvěr na burzovní zálohy nedostal, ani ji už neočekává, uvedla skupina

Praha - Skupina Energetický a průmyslový holding (EPH) miliardáře Daniela Křetínského dosud nedostala od státu peníze, které měly být půjčkou na zálohy, jež musí výrobci elektřiny...

parlamentnilisty.cz: Zhruba každá pátá firma v ČR plánuje na přelomu roku propouštět, uvedla AMSP ČR

Na půjčky ČEZu, na Ukrajinu, na to si Fialův kabinet peníze vždy najde. Občané jsou mu podle Tomio Okamury ale jedno, těm ministr Jurečka klidně seškrtá podporu v nezaměstnanosti. „Pětikoalice škodí této zemi a dělá z nás kolonii Washingtonu a Bruselu. Pokud vládu nezastavíme, přivede...

TZ: Závěry studie potvrzují důležitou roli nebankovních poskytovatelů půjček ve finančním sektoru

Praha, 8. 11. 2022 — Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů (APNÚ) Číst více...

Německo dá na regulaci cen energií 83 miliard eur, peníze získá i z půjčky

Německo v příštím roce vynaloží přibližně 83 miliard eur (dva biliony korun) na regulaci cen energií pro domácnosti a firmy. Vyplývá to z hospodářského plánu spolkového ministerstva financí, na který se odvolává agentura DPA. Regulaci vláda zaplatí z daně z mimořádných zisků, ale také ze zvláštního úvěru.

Každý třetí Čech plánuje půjčku, pokryje s ní i výdaje za energie

Postoj Čechů k půjčování peněz se v průběhu let nemění, v současné době o ní uvažuje zhruba třetina lidí. Každý čtvrtý z nich už s půjčkou dlouho počítá, ovšem téměř tři z deseti k zadlužení dohánějí zvýšené výdaje za energie či třeba dražší potraviny, které půjčkou budou nuceni pokrýt.

Sami si platy zvyšují, lidem peníze berou. To je Fialova vláda, krčí rameny Okamura

Na půjčky ČEZu, na Ukrajinu, na to si Fialův kabinet peníze vždy najde. Občané jsou mu podle Tomio Okamury ale jedno, těm ministr Jurečka klidně seškrtá podporu v nezaměstnanosti. „Pětikoalice škodí této zemi a dělá z nás kolonii Washingtonu a Bruselu. Pokud vládu nezastavíme, přivede naši zemi a náš národ ke kolapsu a ke krachu a lidé budou v obrovské bídě,“ varuje předseda SPD.

Užitečné informace
Kalkulačka splátekKalkulačka RPSNNa co si dát pozor?Jak nenaletět na Podvodné půjčky? 4 rady na co si dát pozor!Co je to RPSN a co obsahujeCo je to půjčka na směnkuHome credit a CetelemPůjčky a smlouvyPůjčkyDůchody a dávkyPojištěníZonky.czBydleníÚvěry a půjčkyDaně a mzdyÚčty a spořeníAktuality - půjčkySlovenská verze webuTepelná čerpadla Fujitsu
Zavřít reklamu
banner 300x600
banner 300x600