Lorem ipsum doloris sit ames
www.kde-mi-pujci.cz Kde-mi-pujci.cz
Ověření poskytovatelé
Bez registru
Bez poplatků
Na směnku
banner 300x300
Kategorie Kategorie půjček
banner 300x300
Užitečné informace
Podle kraje
Podle měst

Aktuality - půjčky

Spotřební koš zdražil o 18 %. Bankovní půjčky (bez hypoték) i o 31 %

Inflace je v České republice jednou z nejvyšších v Evropě. Překonává nás už jen Maďarsko, Litva, Lotyšsko a Estonsko. Ale v uvedených zemích se, na rozdíl od Česka, daří zvyšovat i příjmy domácností. České domácnosti se v posledních měsících musejí zadlužit i pro holé přežití. A nejen banky toho náležitě využívají. Půjčky zdražují ještě o víc, než je samotná inflace.

Cenová vs. finanční stabilita

Celkové půjčky amerických bank od Fedu dosáhly minulý týden 341 mld. USD. Absolutně číslo vypadá impozantně. Relativně: 1) jde o cca polovinu (nerealizovaných) ztrát z dluhopisových portfolií (AFS+HTM=640 mld.

Díky americké hypotéce může získat bezúčelovou půjčku v řádech milionů

Stále oblíbenější je u spotřebitelů americká hypotéka, nabízející peníze na cokoliv. Americká hypotéka je zajištěna nemovitostí, peníze ale můžete využít na nákup chalupy nebo výstavbu garáže. V mnoha ohledech je americká hypotéka pružnější než tradiční hypotéky. Ty jsou podmíněné výstavbou nového domu nebo připravené rekonstrukce. Peníze z té americké ale můžete použít na cokoliv. Podle ceny vaší nemovitosti mohou americké hypotéky nabídnout i několik milionů korun.

Acema kampaní s dronem zdůrazňuje zapojení technologií

Poskytovatel nebankovních půjček Acema spouští kampaň s drobem Acemákem.

Novinky v osobních financích: Varování před malwarem FakeCalls a falešnými půjčkami

Tento týden začneme pravidelnou rubriku o osobních financích netradičně – a sice varováním. Jak upozornil výzkumný tým společnosti Check Point Software Technologies objevil se malware „FakeCalls“, který napodobuje mobilní aplikace finančních institucí a nabízí falešné půjčky s nízkými úrokovými sazbami.

Zbrojařské firmy narážejí na potíže s půjčkami u bank. Kvůli válce přitom potřebují přidat

Řada zbrojních firem včetně těch českých vyrábí kvůli ruské agresi na Ukrajině naplno. Poptávka se navíc dál zvyšuje. Společnosti ale narážejí na problém, kdy jim banky kvůli svým vnitřním pravidlům nechtějí půjčovat na to, aby vyráběly další zbraně a munici. Evropská komise už začala řešit, jak obranný průmysl ve válečné době více podpořit.

Lidí v ekonomické tísni přibývá, roste i počet osob bez domova, varuje šéf Agentury pro sociální začleňování

Dopady zdražován energií a vysoké inflace začínají postihovat i nižší střední třídu. Její členové často využili své úspory nebo si vzala půjčku, aby pokryli rostoucí náklady. Na jejich další dorovnání tak už nebudou mít. Je proto potřeba se zaměřit na řešení situací plynoucích ze zadlužování, řekl Právu nový šéf Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček.

V Česku je v exekuci přes 600 tisíc lidí i kvůli nebankovním půjčkám. Vláda slibuje situaci řešit

Přibývá lidí, kteří naletěli na údajně výhodnou půjčku a mají problémy se splácením. Kvůli spotřebitelským úvěrům u nebankovních společností se mnohdy dostanou do dluhové pasti. Vláda v programovém prohlášení uvedla, že chce zkrátit oddlužovací proces z pěti let na tři. Například bytová družstva záměr kritizují, obávají se, že na dlužníky doplatí jejich sousedé. Naopak neziskové organizace upozorňují, že podmínky pro vstup do oddlužení budou přísnější.

Novinky v Nové zelené úsporám: výměna plynových kotlů, nízkoúročené půjčky a možnost záloh

Program Nová zelená úsporám (NZÚ) čekají na podzim změny. Podle Ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí se možnost získat dotace z tohoto programu rozšíří i na další skupiny obyvatel, žádosti se zjednoduší a rozšíří se i možnosti, co můžete v rámci NZÚ pro svoji nemovitost pořídit.

Přeměna České pošty za osm miliard? O změnách uvažoval už před 20 lety Špidla, teď už je podle experta pozdě

Ze státní pokladny, bankovními půjčkami i prodejem nepotřebného majetku hodlá ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) získat přes osm miliard korun, které podle něho mají během dvou let sloužit k tomu, aby vysoce ztrátová Česká pošta vůbec mohla přežít. A...

Česká pošta projde transformací. Stát na ni dá osm miliard

Náklady na transformaci České pošty zřejmě přesáhnou osm miliard korun. Podnik na transformační proces použije státní zdroje, půjčky od bank i prostředky z prodeje nepotřebného majetku. Finanční model transformace by měl být schválený letos na jaře. Po jednání vlády to ve středu novinářům řekl ministr vnitra Vít Rakušan. Na začátku dubna vláda jako první transformační krok bude schvalovat […]

Tisíce propuštěných, zrušené pobočky. Transformace České pošty bude stát přes osm miliard korun

Náklady na transformaci České pošty zřejmě přesáhnou osm miliard korun. Podnik na transformační proces použije státní zdroje, půjčky od bank i prostředky z prodeje nepotřebného majetku. Finanční model transformace by měl být schválený letos na jaře....

Transformace České pošty bude stát přes osm miliard korun, říká Rakušan

Náklady na transformaci České pošty zřejmě přesáhnou osm miliard korun. Podnik na transformační proces použije státní zdroje, půjčky od bank i prostředky z prodeje nepotřebného majetku. Finanční model transformace by měl být schválený letos na jaře....

Rušení poboček, až pak má přijít záchrana České pošty. Bude stát přes osm miliard

Náklady na transformaci České pošty zřejmě přesáhnou osm miliard Kč. Podnik na transformační proces použije státní zdroje, půjčky od bank i prostředky z prodeje nepotřebného majetku. Finanční model transformace by měl být schválený letos na jaře. Po jednání vlády to dnes novinářům řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).

Přeměna České pošty bude stát přes osm miliard korun, řekl Rakušan

Podnik na transformační proces použije státní zdroje, půjčky od bank i prostředky z prodeje nepotřebného majetku.

Transformace České pošty má stát přes osm miliard korun. Počítá se i s větší digitalizací

Náklady na transformaci České pošty zřejmě přesáhnou osm miliard korun. Podnik na transformační proces použije státní zdroje, půjčky od bank i prostředky z prodeje nepotřebného majetku. Finanční model transformace by měl být schválený letos na jaře. Po jednání vlády to ve středu řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).

Transformace České pošty bude stát přes osm miliard korun, uvedl Rakušan

Náklady na transformaci České pošty zřejmě přesáhnou osm miliard Kč. Podnik na transformační proces použije státní zdroje, půjčky od bank i prostředky z prodeje nepotřebného majetku.

Transformace České pošty? Změny budou stát přes osm miliard korun, řekl Rakušan

Náklady na transformaci České pošty zřejmě přesáhnou osm miliard korun. Podnik na transformační proces použije státní zdroje, půjčky od bank i prostředky z prodeje nepotřebného majetku. Finanční model transformace by měl být schválený letos na jaře. Po jednání vlády to řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).

Transformace České pošty bude stát přes osm miliard. Podnik vybere pobočky ke zrušení

Náklady na transformaci České pošty zřejmě přesáhnou osm miliard korun. Podnik na transformační proces použije státní zdroje, půjčky od bank i prostředky z prodeje nepotřebného majetku. Po jednání vlády to ve středu řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).

Půjčka pro podnikatele v kostce. Kdy se vyplatí nebankovní úvěr a kdy naopak?

Nebankovní půjčky na sebe často vydělávají na vysokých úrocích a exekucích u lidí, kteří si půjčují třeba na dovolenou. Podnikatelé však mohou v některých případech na nebankovní půjčce vydělat. Kdy se tato možnost vyplatí a kdy je výhodnější navštívit banku?

E-shop věcí, které neexistují. Hithit slaví deset let a chce nahradit půjčky v bance

Jsou synonem českého crowdfundingu a jejich značka nedávno oslavila desáté výročí. Spolumajitelé HitHitu Aleš Burger a Pavel Eichler vzpomínají pro Forbes nejen na začátky svého podnikání, ale také předestírají své vize. Věří, že Hithit dosáhne stejné síly jako Alza nebo Slevomat. Aleš Burger a Pavel Eichler se seznámili na přelomu milénia. Aleš se tehdy věnoval pořádání koncertů, festivalů […]

Photon Energy si zajistil půlmiliardový úvěr. Použije jej ke stavbě solárních elektráren v Rumunsku

Energetická společnost Photon Energy uzavřela s rakouskou Raiffeisen Bank International (RBI) smlouvu o financování projektů ve výši 526 milionů korun (21,9 milionu eur). Výnos z půjčky poslouží k výstavbě fotovoltaických elektráren v Rumunsku s celkovým instalovaným výkonem 31,5 MW, jak Photon Energy oznámil v tiskové zprávě.

Úrokové sazby z hypoték klesnou pouze kosmeticky, peníze zůstanou drahé

Poslední údaje České bankovní asociace o vývoji hypoték v rámci ukazatele Hypomonitor naznačily, že se situace zlepšuje. V únoru vzrostl objem poskytnutých půjček o dvacet procent oproti prvnímu měsíci roku. Objem i počet poskytnutých hypoték se tak...

Revoluce v MMF: Mění se pravidla půjček, miliardy potečou do nejistoty válečné Ukrajiny

Mezinárodní měnový fond schválil revoluční změny ve svých úvěrových pravidlech, které mu umožňují pomáhat zemím, které čelí výjimečně vysoké nejistotě, a otevírají tak cestu pro podporu válkou zmítané Ukrajině. Půjčka by měla mít hodnotu asi 15 miliard dolarů, informovala v pátek agentura Bloomberg.

Investor Brůna: Po panice zavládl na finančních trzích klid. Feťák dostal další dávku

KOMENTÁŘ. Otřesy ve finančnictví nejsou pro prozíravé hospodáře až takové překvapení. Za krachy totiž stojí dluhopisy, půjčky na kryptoměny a také ohnuté švýcarské výkazy. A prozíravý hospodář jen tak nevěří, co tvrdí velcí bankéři, kašle na dluhopisy a kryptoměny má za hrací automat. Shrňme si to: V USA krachla banka Silicon Valley Bank, která měla ztráty

Jak zvládnout naštvaného klienta? Banky pronikají do virtuální reality a zkoušejí simulace

Virtuální pobočky bank ve virtuálních světech existují, ale jde stále spíše jen o hry. Ovšem využít virtuální realitu pro simulaci naštvaného klienta je už dnes běžné. Anebo na zajištění půjčky pro nákup nábytku.

Bilionová injekce. Bude stačit? Dle expertů dlouhodobé problémy Credit Suisse pomoc od centrální banky nevyřeší

Druhé největší švýcarské bance Credit Suisse (CS), která se v minulých dnech ocitla ve vážných potížích, hodila záchranné lano Švýcarská národní banka (SNB) – poskytne jí půjčku v přepočtu až 1,2 bilionu korun. Akcie CS, které před tím během jediného dne spadly o 30 procent, se po oznámení zprávy o finanční injekci takřka vrátily na svou předchozí úroveň. Banka však ani zdaleka nemá vyhráno

Volatilita roste, centrální banky stojí na rozcestí / BIG EXPERT - zahraniční trhy: týden od 13. 3. 2023

Švýcarská banka Credit Suisse Group AS, která se ocitla v krizi, ve čtvrtek brzy ráno oznámila, že využije opci na půjčku až 50 mld. švýcarských franků (tedy přibližně 53,68 mld. USD) od Švýcarské národní banky v rámci dvou úvěrových rámců na posílení&hel

Credit Suisse si zajistila půjčku od švýcarské centrální banky a ECB čeká jedno z nejtěžších rozhodnutí o sazbách. Futures jsou vysoko v zeleném

České banky jsou dobře kapitalizované a jsou povinny přísně dodržovat předpisy. Credit Suisse si zajistila půjčku ve výši až 50 miliard franků od Švýcarské národní banky a nabídla zpětný odkup dluhopisů až za tři miliardy franků.

Credit Suisse reaguje na krizi. Svou likviditu chce posílit půjčkou centrální banky až za bilion korun

Švýcarská banka Credit Suisse posílí svou likviditu tím, že si půjčí od švýcarské centrální banky až 50 miliard švýcarských franků (1,2 bilionu korun). Akcie Credit Suisse za posledních 12 měsíců ztratily téměř tři čtvrtiny své hodnoty a propadly se na historická minima. Největší investor ve švýcarské bance, kterým je Saudská národní banka, už jí nechce poskytnout další finanční pomoc.

Evropa už neporoste, velký byznys zamíří jinam

Creative Dock se do byznysového povědomí asi nejvíc zapsal projektem půjček „lidé lidem“ Zonky, který před lety postavil pro skupinu PPF. Obdobných start-upů a funkčních technologických projektů vybudovala firma pro své klienty...

Češi stále více sdílejí. Využívají specializované firmy, ale sdílí i se sousedy a přáteli. Tahounem je finanční situace, ale i respekt k přírodě

Přímým propojením zájemců o půjčku s těmi, kdo peníze chtějí půjčit, totiž šetří nemalé náklady. Tyto služby tak stále více nahrazují banky a svým uživatelům umožňují získat půjčku, a to levněji. Ti, co půjčují, si naopak přijdou na lepší úrok, než kdyby

Ministr vnitra Rakušan navštívil Londýn

Developeři lákají na dotované hypotéky. Nenaleťte na nízké úroky, nemusí se vyplatit

V nabídkách bytů či domů se objevují i sliby výhodných půjček na jejich pořízení. V době, kdy průměrná sazba hypoték přesáhla šest procent, láká řada firem i na méně než tři procenta. I když to má své háčky, v řadě případů může jít o výhodnou příležitost.

Sberbank prodává špatně splácené úvěry za více než 2 miliardy korun

Nevýkonné úvěry jsou bankovní půjčky s vyskytujícími se problémy se splácením po dobu delší tří měsíců.

Sberbank vrhla na trh miliardový balík špatných půjček. Poperou se o ně vymahači

Padlá Sberbank nabídne trhu velkou porci úvěrů. Tentokrát těch, které se příliš nepovedly a dlužníci jsou v prodlení se splátkami. Balík takzvaných klasifikovaných úvěrů zahrne půjčky za 2,1 miliardy korun. Výtěžek bude ovšem podle poradců dramaticky odlišný od nominální hodnoty půjček, potenciálně velmi riziková aktiva zřejmě skončí v majetku velkých domácích hráčů z řad nebankovního byznysu. Transakci plánuje banka uzavřít do konce června.

FDIC plně zaručí vklady u Silicon Valley Bank i Signature Bank, Fed poskytne sektoru financování

Americké úřady v neděli oznámili převzetí nucené správy nad Signature Bank. Vklady této banky i v pátek padlé Silicon Valley Bank budou plně zaručeny. Fed poskytne finančnímu sektoru až roční půjčku, aby podpořil jeho stabilitu.brbrpAmerický garanční...

Zákon o půjčce a pronájmu: Příběh toho, jak americké peníze vyhrály druhou světovou

Jako lidé máme tendenci vnímat historické události narativně, jako příběhy. Proto milujeme dobré “body zlomu”, kdy se vše otočí k lepšímu. Během druhé světové je takových momentů několik. Stalingrad, vylodění v Normandii, bitva o Midway, vstup Spojených států do války… Často opomíjený je ale 11. březen 1941. Nebyla vybojována žádná slavná bitva, neproběhlo vylodění, nespadla atomovka na město, nic takového. Šlo jen o podpis na jednom velice kontroverzním zákoně.

Sestavili jsme žebříček aktuálně nejlepších spotřebitelských půjček

Doba je složitá, vše zdražuje a řada domácností má napjatý domácí rozpočet. Sáhnout po úvěru však dává smysl jen tehdy, když je takový krok uvážený. Ve spolupráci s analytiky společnosti Scott & Rose a odborným portálem Finparáda.cz jsme zmapovali pětici aktuálně nejlepších bankovních spotřebitelských úvěrů.

SROVNÁNO: Ušetřit je reálné. Kde se nejvíce vyplatí refinancování půjček

Máte více půjček a zatěžuji rozpočet vaší domácnosti? Možná se vám vyplatí refinancování neboli konsolidace. Dluhy sice nevymaže, můžete ale získat výhodnější podmínky a ještě si půjčit něco navíc. Zmapovali jsme podmínky bank i aktuální akce.

Pachuť po čínských investicích. Když se rozplynou sliby, zůstane korupce a zničená příroda

Za posledních deset let se Čína v rámci iniciativy Pás a stezka zapojila do stovek stavebních a investičních projektů po celém světě. V mnoha případech však poskytovala rizikové půjčky již tak předluženým státům na financování projektů, jejichž udržitelnost a rentabilita nebyly dostatečně podložené. Čínské půjčky tak některé země zavedly do dluhových pastí. Jinde čínskou „rozvojovou pomoc“ doprovází

Největší sleva hypoték za dva roky. Trh vyhlíží oživení, lidé už naskakují na lákavé ceny realit

Boj o prořídlé řady klientů a ambice restartovat zubožený byznys. Taková je březnová strategie domácích hypotečních bank, které se tak rozhodly podpořit obchody levnějšími půjčkami. O poklesu napříč trhem vypovídá březnový Fincentrum Hypoindex, podle něhož si průměrný žadatel o hypotéku sáhl na roční sazbu 6,27 procenta. Přestože je to oproti únoru jen o desetinu procentního bodu méně, znamená to nejsilnější pokles indexu za uplynulé dva roky. Dramatičtějšímu zlevňování hypoték ovšem bude v příštích měsících bránit Česká národní banka.

Nebankovní půjčky: Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Nebankovní půjčka sjednaná online představuje pohodlný a rychlý způsob, jak si půjčit finanční prostředky. Nicméně při rozhodování, zda si vezmete půjčku s některým z online poskytovatelů úvěrů nebankovních úvěrů, byste měli zvážit všechny pro i proti.

Revoluce v bankovních půjčkách má jméno Rozložení platby

Nečekané výdaje přicházejí zpravidla v ten čas, kdy se nám hodí nejméně. A i když nám finanční odborníci radí disponovat finančním polštářem ve výši ideálně tří až šesti měsíčních platů, většina domácností si o úsporách v podobné výši může nechat jen&hell

Půjčka do výplaty je v dnešní době populárním produktem

Pomoc, na kterou nebude nikdo čekat. Krátkodobý úvěr dnes už nepožaduje dlouhé formuláře.

Podnikatelská půjčka je rychlým řešením pro každou situaci

Potřebujete provozní úvěr? Jste na začátku kariéry OSVČ a nemáte dostatek prostředků na nákup software nebo materiálu? Pokud hledáte rychlou odpověď bez čekání a složitých administrativních postupů, je tu půjčka určená přímo pro podnikatele.

K penězům se dostávala pomocí lží

Český Krumlov – Půjčky si brala i přes to, že je nemohla splácet.

Potřebujete mít kam sáhnout pro peníze? Přinášíme velký přehled kontokorentů

Kontokorent se vyplatí tehdy, když potřebujete krátkodobě peníze a nevadí vám vyšší úrokové sazby. Oproti půjčce je schválení rychlé a jedná se o finanční rezervu.

Půjčka ihned na účet. Jak ji získat?

Dostat se do svízelné situace, kdy je zapotřebí rychle sehnat chybějící peníze, může každý. A nemusí jít o nezodpovědné lidi. Stačí nečekaný výdaj. I když má člověk rezervu, nemusí stačit. Nebo se zcela nechce tzv. vydat z peněz a raději pak průběžně něco splatí i s úroky, než by žil nadoraz. Jak tedy rychle vyřešíte půjčku peněz?

UniCredit Bank nabízí za sjednání Presto Půjčky bonus 1000 Kč za každých půjčených sto tisíc

UniCredit Bank nabízí odměnu při sjednání Presto Půjčky. Noví i stávající klienti mohou získat za každých celých 100 tis. Kč půjčky zpět 1000 Kč. Maximálně takto lze získat zpět 12 000 Kč.

Každý čtvrtý Čech si půjčí za zády partnera

Vzít si půjčku či si třeba sjednat kreditní kartu nebo kontokorent, aniž by o tom informoval svého partnera či partnerku, je v pořádku pro čtvrtinu Čechů. Na druhou stranu ale tři pětiny lidí hledají společné řešení, pokud se v manželství u jednoho z partnerů objeví dluhy.

banner 300x600
Užitečné informace
Kalkulačka splátekKalkulačka RPSNNa co si dát pozor?Jak nenaletět na Podvodné půjčky? 4 rady na co si dát pozor!Co je to RPSN a co obsahujeCo je to půjčka na směnkuHome credit a CetelemPůjčky a smlouvyPůjčkyDůchody a dávkyPojištěníZonky.czBydleníÚvěry a půjčkyDaně a mzdyÚčty a spořeníAktuality - půjčkySlovenská verze webuTepelná čerpadla Fujitsu
Zavřít reklamu
banner 300x600
banner 300x600