Lorem ipsum doloris sit ames
www.kde-mi-pujci.cz Kde-mi-pujci.cz
Ověření poskytovatelé
Bez registru
Bez poplatků
Na směnku
banner 300x300
Kategorie Kategorie půjček
banner 300x300
Užitečné informace
Podle kraje
Podle měst

Daně a mzdy

Věková podmínka u vdovského důchodu v příkladech

Standardní doba pobírání vdovského důchodu je jeden rok. Po uplynutí jednoho roku se vdovský (vdovecký) důchod pobírá pouze při splnění některé ze zákonných podmínek, jednou z nich je dosažení požadovaného věku. Podívejme se ve vybraných příkladech, kdy se tak stane, kdy ne a jak je to s případnou obnovou vdovského (vdoveckého) důchodu.

Nevýhody předčasného důchodu přiznaného od října 2023

Legislativní důchodové novinky platné od října 2023 značně zpřísnily podmínky pro předčasné důchody. Kdo mohl odejít do předčasného důchodu ještě v září, měl této možnosti využít. Od října by se mělo odcházet do předčasného důchodu pouze ve specifických případech.

Kdy vám práce na mateřské a rodičovské může snížit důchod?

Pokud si přivyděláváte na mateřské nebo rodičovské dovolené, tento přivýdělek vám může snížit důchod. Málokdo to však ví a hodně lidí netuší, že s tím lze něco dělat. Proč tomu tak je a jak se tomu vyhnout?

Ve kterých zemích EU nejvíce roste minimální mzda?

Minimální mzda je legislativou zavedena ve většině členských zemích Evropské unie a pravidelně se zvyšuje. Ve většině zemí od roku 2020 stoupla o více než 20 %. Ve kterých členských zemích EU je minimální měsíční mzda vyšší než 40 000 Kč?

Deset případů, kdy rodina s dětmi nedosáhne na daňový bonus

Velmi efektivní finanční pomocí rodinám s dětmi je daňové zvýhodnění na děti. Některým rodičům dokonce vzniká nárok na daňový bonus. Podívejme se však na deset vybraných příkladů, kdy nelze daňový bonus obdržet.

Živnostník jako zaměstnavatel a platby na pojistném

Osoby samostatně výdělečně činné mohou být samozřejmě i zaměstnavatelem. To mimo jiné znamená, že musí za své zaměstnance platit sociální a zdravotní pojištění. Neplnění zákonných povinností je sankcionováno. Co je dobré vědět?

Devět výhod předdůchodu po zákonných změnách

Legislativní změny počítají s přísnějšími podmínkami pro předčasné důchody. Občané, kteří budou muset ze zdravotních, pracovních nebo rodinných důvodů odejít do předčasného důchodu, na tom budou reálně finančně hůře než lidé, kteří odejdou do předčasného důchodu před změnami. V příštích letech bude pro více lidí řešením předdůchod. Jaké má výhody a možnosti?

Sedm případů, kdy vzniká samoplátcům dluh na zdravotním pojištění

Osoby samostatně výdělečně činné a osoby bez zdanitelných příjmů si musí samy platit zdravotní pojištění jako samoplátci. Podívejme se na vybraných sedm případů, kdy si neplní řádně své povinnosti a vzniká jim dluh na zdravotním pojištění.

Minimální mzda v roce 2023 činí 17 300 Kč, co ovlivňuje? Jaká je v jiných zemích střední Evropy?

Minimální mzda na začátku roku 2023 vzrostla na 17 300 Kč, jak se změnila výše zaručené mzdy? Které dávky a odvody minimální mzda ovlivňuje? Jak vzrostla minimální mzda v ostatních zemích střední Evropy?

Jak vysoká je minimální mzda v mimoevropských zemích

Nastavení minimální mzdy hraje důležitou roli ve většině vyspělých zemí světa v duchu teze, že pracující na tom mají být citelně lépe než lidé dlouhodobě nezaměstnaní. Z mimoevropských zemí je minimální mzda nejvyšší v Austrálii a na Novém Zélandu.

Užitečné informace
Kalkulačka splátekKalkulačka RPSNNa co si dát pozor?Jak nenaletět na Podvodné půjčky? 4 rady na co si dát pozor!Co je to RPSN a co obsahujeCo je to půjčka na směnkuHome credit a CetelemPůjčky a smlouvyPůjčkyDůchody a dávkyPojištěníZonky.czBydleníÚvěry a půjčkyDaně a mzdyÚčty a spořeníAktuality - půjčkySlovenská verze webuTepelná čerpadla Fujitsu
Zavřít reklamu
banner 300x600
banner 300x600