Lorem ipsum doloris sit ames
www.kde-mi-pujci.cz Kde-mi-pujci.cz
Ověření poskytovatelé
Bez registru
Bez poplatků
Na směnku
banner 300x300
Kategorie Kategorie půjček
banner 300x300
Užitečné informace
Podle kraje
Podle měst

Daně a mzdy

Neplacené volno může zkomplikovat platby zdravotního pojištění. Kdy budete doplácet?

Požádali jste zaměstnavatele o neplacené volno, bylo vám schváleno a teď přemýšlíte, jak to budete mít se zdravotním pojištěním? Pojďme se podívat, co na to říká zákon a zdravotní pojišťovna.

Ve kterých zemích OECD nejvíce kleslo zdanění práce?

Česko patří mezi desítku členských zemí OECD, ve kterých zdanění práce mezi roky 2007 a 2022 nejvíce pokleslo. Jak se během let lišilo zdanění práce u průměrné mzdy v jednotlivých zemích OECD?

Co vědět o důchodových příjmech v 10 bodech

Rozhodné příjmy v produktivním věku mají výrazný vliv na částku přiznaného starobního důchodu. Které příjmy vstupují do výpočtu starobního důchodu? Jak velkou roli hraje v Česku při výpočtu důchodu princip solidarity?

Nezaměstnáváte osobu se zdravotním postižením? Budete muset platit více než v současnosti, schválila vláda

Novelu zákona o zaměstnanosti schválila vláda. V rámci novely mají firmy, které nezaměstnávají osoby zdravotně postižené (OZP), odvádět do rozpočtu více než v současnosti. Proč? A kolik to bude?

Kterým poměrně movitým lidem hrozí v roce 2024 podprůměrný důchod

V praxi dochází k situacím, že lidé s vysokými příjmy během aktivního života jsou nepříjemně překvapeni, neboť je jim přiznán podprůměrný důchod. Kdy k takovým případům dochází? Podívejme se na praktické příklady.

Kdy může zaměstnavatel nařídit hromadné čerpání dovolené a co to znamená

Za jakých podmínek může zaměstnavatel nařídit hromadné čerpání dovolených? Musí pak mít volno všichni zaměstnanci? Co když někdo ještě nemá nárok a jiný zaměstnanec naopak už nemá nárok na dovolenou?

Zdanění vysokých příjmů se pro rok 2024 zvýšilo, v minulosti však bylo ještě vyšší

Daňoví poplatníci s vysokými příjmy zaplatí na dani z příjmů fyzických osob za letošní rok více, než tomu bylo v roce 2023. Pořád to však bude citelně méně než v době, kdy byly v Česku čtyři daňové sazby. Podívejme se na praktické porovnání.

Zakázal váš zaměstnavatel čerpání dovolené v létě? I tak existují situace, kdy ji můžete mít

V některých firmách se v létě může stát, že kvůli provozním důvodům zaměstnavatel nepovoluje zaměstnancům čerpat dovolenou. Existují však situace, kdy přesto pracovník může na dovolenou nastoupit, a dokonce se ani nemusí handrkovat o její konkrétní termín. Kdy to platí a jak na to?

Chtěli byste zpátky společné zdanění manželů? Komu by se vyplatilo v roce 2024

Společné zdanění manželů fungovalo před lety jako daňový institut, díky kterému mnohé rodiny ušetřily na dani z příjmů. Jak společné zdanění manželů fungovalo? Kterým rodinám by se vyplatilo v roce 2024?

Kdy platili zaměstnanci nejvyšší a nejnižší daně? Porovnání za uplynulých 10 let

Legislativa upravující výpočet čisté mzdy se během posledních deseti let několikrát změnila. Zdanění průměrné mzdy v letech 2015 až 2024 kolísá. Jak moc se liší hrubá a čistá mzda zaměstnance pracujícího za průměrnou mzdu? Kdy byl výpočet nejvýhodnější?

Užitečné informace
Kalkulačka splátekKalkulačka RPSNNa co si dát pozor?Jak nenaletět na Podvodné půjčky? 4 rady na co si dát pozor!Co je to RPSN a co obsahujeCo je to půjčka na směnkuHome credit a CetelemPůjčky a smlouvyPůjčkyDůchody a dávkyPojištěníZonky.czBydleníÚvěry a půjčkyDaně a mzdyÚčty a spořeníAktuality - půjčkySlovenská verze webuTepelná čerpadla Fujitsu
Zavřít reklamu
banner 300x600
banner 300x600