Lorem ipsum doloris sit ames
www.kde-mi-pujci.cz Kde-mi-pujci.cz
Ověření poskytovatelé
Bez registru
Bez poplatků
Na směnku
Kategorie Kategorie půjček
Užitečné informace
Podle kraje
Podle měst

Pojištění

Zisk pojišťovny Allianz loni vzrostl o deset procent

Frankfurt nad Mohanem 15. února (ČTK) - Největší evropské pojišťovně Allianz vzrostl v loňském roce čistý zisk o téměř deset procent na 7,5 miliardy eur (193,2 miliardy Kč). Hospodaření podpořily nižší výplaty škod po katastrofách. Společnost se rozhodla zvýšit dividendu o 12,5 procenta. Firma, která působí i v České republice, o tom informovala v dnešním prohlášení.

Spolek: ČP systémově manipuluje s výplatou při vypovězení smlouvy

Praha 12. února (ČTK) - Česká pojišťovna podle spolku Podvedení klienti systémově manipuluje s výplatou odkupného při předčasném ukončení pojistné smlouvy, a navyšuje si tak vlastní příjmy na úkor klientů. Týkat by se to mohlo až stovek tisíc smluv o životním pojištění, které byly uzavřeny v letech 2005 až 2013, a miliard korun. Na dnešní tiskové konferenci o tom informovali představitelé spolku. Česká pojišťovna obvinění z manipulace s výplatami odmítá. Odkupné je částka, kterou vyplatí pojišťovna klientovi při předčasném ukončení pojistné smlouvy.

ČAP:Objem pojistných podvodů stoupl o sedm procent na 1,3 mld. Kč

Praha 6. února (ČTK) - Pojišťovny prověřily loni 10.325 podezřelých pojistných událostí, ve kterých odhalily pojistné podvody za celkem 1,299 miliardy korun. To je o sedm procent více než v předchozím roce. Vyplývá to ze statistik České asociace pojišťoven, jejíž členové pokrývají 98 procent tuzemského trhu.

Pojišťovna Simplea získala licenci ČNB,odstartuje ve 2. čtvrtletí

Praha 31. ledna (ČTK) - Nově vznikající pojišťovna Simplea získala licenci na provozování pojišťovací činnosti od České národní banky. Pojišťovna Simplea z finanční skupiny Partners by měla zahájit činnost ve druhém čtvrtletí letošního roku. Skupina Partners o tom dnes informovala ČTK. Počáteční investice do nové pojišťovny činí 350 milionů korun a počítá se s desetiletou návratností.

Asistence Kooperativy vloni pomohla téměř 70 tisícům klientů

Počet asistenčních zásahů každoročně narůstá. Společnost GLOBAL ASSISTANCE a. s., která poskytuje asistenci několika českým pojišťovnám, zaznamenala vloni 14% nárůst oproti roku 2017. Nejčastěji vyjíždí asistence v letním, dovolenkovém období, a pak v zimě. Zajímavým údajem je také průměrná dojezdová vzdálenost odtahového speciálu 15,3 km k zásahu, což svědčí o široké síti zásahových vozidel, která zároveň zkracuje čekací dobu klientů.     

Pojišťovny vybraly loni na pojistném 129 mld. Kč, o 4,8 pct více

Praha 30. ledna (ČTK) - Český pojistný trh loni zrychlil růst. Pojišťovny vybraly v roce 2018 na pojistném 129,3 miliardy korun, což je meziročně o 4,8 procenta více. Životní pojištění stouplo o 0,6 procenta, neživotní pojištění o 7,2 procenta. ČTK to dnes sdělila Česká asociace pojišťoven, která sdružuje pojišťovny s 97procentním podílem na trhu. Předloni trh vzrostl o 3,8 procenta na 123,4 miliardy Kč.

Pojistných podvodů bylo loni podobně jako v předchozích letech

Praha 22. ledna (ČTK) - Objem odhalených pojistných podvodů v roce 2018 dosáhl stovek milionů korun a byl na podobné úrovni jako v předchozích letech. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími tuzemskými pojišťovnami. Stále se nejvíce podvádí v pojištění vozidel, ubylo jich v pojištění osob. Nejvíce podvodů bylo tradičně v Praze.

O kolik vám sníží penzijní spoření a životní pojištění daň z příjmu za rok 2018?

Máte uzavřené penzijní připojištění, životní pojištění anebo doplňkové penzijní spoření? V tom případě byste měli vědět, že si své příspěvky můžete odečíst z daní a následně očekávat daňovou vratku.

Pojišťovny: Rok 2018 byl na rozmary počasí klidný, ubylo záplav

Praha 11. ledna (ČTK) - Rok 2018 byl z pohledu škod způsobených přírodními živly výrazně klidnější než předchozí roky, protože ČR se nepotýkala s žádnou plošnou ničivou kalamitou. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami. Nejvíce škod podle nich loni způsobila vichřice, kvůli suchému počasí výrazně ubylo povodní a záplav.

Zimní dovolená na horách: na co všechno se připravit

Blíží se jarní prázdniny a čas dovolených na horách s pořádnou lyžovačkou. Víte, na co všechno se při zimní dovolené připravit a kolik to bude stát?

Užitečné informace
Kalkulačka splátekKalkulačka RPSNNa co si dát pozor?Jak nenaletět na Podvodné půjčky? 4 rady na co si dát pozor!Co je to RPSN a co obsahujeCo je to půjčka na směnkuHome credit a CetelemPůjčky a smlouvyPůjčkyDůchody a dávkyPojištěníZonky.czBydleníÚvěry a půjčkyDaně a mzdyÚčty a spořeníAktuality - půjčkySlovenská verze webu
Zavřít reklamu