Lorem ipsum doloris sit ames
www.kde-mi-pujci.cz Kde-mi-pujci.cz
Ověření poskytovatelé
Bez registru
Bez poplatků
Na směnku
Kategorie Kategorie půjček
Užitečné informace
Podle kraje
Podle měst

Aktuality - půjčky

Výnos spořicích účtů bude i letos nízký. Banky nemají důvod úroky zvyšovat

Některé banky letos oznámily zvyšování úrokových sazeb u vkladů. Přesto však sazby u spořicích produktů stále výrazně zaostávají za inflací a rovněž nerostou tak rychle jako úroky u půjček, především u hypoték.

Chcete si pronajmout, či koupit byt? Pozor na podvodné inzeráty

Píšeme na Hypoindex.cz: Emaily o půjčkách, nabídky různého zboží, ale i inzeráty o prodejích bytů mohou být podvodem. Tak zvaný phishing neboli internetový podvod vytvořený za účelem získání důvěrných informací, se může týkat i realitních inzerátů. Pečlivě tedy vybírejte, na jaký inzerát odpovíte a komu svěříte své citlivé údaje. Více se dočtete v článku „Chcete si […] The post Chcete si pronajmout, či koupit byt? Pozor na podvodné inzeráty appeared first on Investujeme.cz.

Chcete si pronajmout, či koupit byt? Pozor na podvodné inzeráty

Emaily o půjčkách, nabídky různého zboží, ale i inzeráty o prodejích bytů mohou být podvodem. Tak zvaný phishing neboli internetový podvod vytvořený za účelem získání důvěrných informací, se může týkat i realitních inzerátů. Pečlivě tedy vybírejte, na jaký inzerát odpovíte a komu svěříte své citlivé údaje. „Lidé by se měli vyhnout kupování nemovitosti na přímo číst více... The post Chcete si pronajmout, či koupit byt? Pozor na podvodné inzeráty appeared first on Hypoindex.cz.

Glosa Jaroslava Bukovského: Prolog hypodramatu

České banky už vzdaly boj o přeskupení podílů na hypotečním trhu. Přestaly si totiž brát servítky s nastavením úroků a během prosince zdražily půjčky na bydlení nejvíce od krize před deseti lety. Dobře totiž vědí, že zlatá éra byznysu postavená na nekonečných frontách před hypoteční přepážkou skončila spolu se zavedením příjmového stropu dlužníků Českou národní bankou. A také vědí, že nová éra nebude o tom dělat byznys na mase chudých, jako tomu bylo doposud, ale pustit žilou vyšší střední třídě, která na hypotéky ještě dosáhne.

Kotlíkové dotace a půjčka

Zavedení uhlíkové daně ke snížení emisí CO2 je možné, ale nedořešené. Zvýšení zájmu o výměnu starých kotlů bude ověřeno spojením Kotlíkových dotací a bezúročné půjčky.

Splácet více úvěrů je nevýhodné. Ušetřit můžete díky konsolidaci

Půjčky a úvěry na cokoli se staly běžnou součástí života. Některé obchody se dokonce předhánějí ve slevách, když u nich spotřebitel koupí zboží právě na úvěr. Pokud máte více než jednu půjčku, je možná čas přemýšlet o konsolidaci. Jak na to, přiblížíme na konkrétním případu.Další články k tématu:Mít finanční plán nemusí být nuda. Jak nastřádat tisíce i milionySpočítejte si, za co utrácíte. Kde ušetřit a na co spořit?

5 cest, jak se vyhnout dluhové pasti a exekuci

Úvěry a půjčky se stávají až příliš samozřejmou součástí našich životů. Nezodpovědné zadlužování však zpravidla vede ke... Životní styl

Britský Provident nabízel předvánoční půjčku s RPSN 535 procent

Poskytovatel půjček ve Velké Británii před Vánoci v reklamě cílil na zranitelné zákazníky. Uvedla to tamní rada pro reklamu. Společnost nabízela půjčku s RPSN 535 procent a jako vysvětlení uvedla, že Vánoce mohou být drahé. Britská labouristická poslankyně Rachel Reevesová  pro tuto společnost žádá trest a vyzvala finančního regulátora Financial Conduct Authority (FCA), aby potrestal […] The post Britský Provident nabízel předvánoční půjčku s RPSN 535 procent appeared first on Investujeme.cz.

Výsledky Wells Fargo za 4Q18 smíšené

Výsledky americké banky Wells Fargo, která je v USA předním poskytovatelem půjček na bydlení, za 4Q18 byly smíšené. Tržby dosáhly úrovně 20,98 mld. USD oproti trhem očekávaným 21,73 mld. USD.

Britové klepli Provident přes prsty, v reklamě cílil na předvánoční emoce

Britský poskytovatel půjček v předvánoční reklamě nezodpovědně cílil na zranitelné zákazníky, řekla místní rada pro reklamu. Nabízel půjčku s RPSN 535 procent s vysvětlením, že Vánoce mohou být drahé. Britská poslankyně žádá trest.Další články k tématu:Rizikové půjčky vévodí českému úvěrovému trhu. Banky ztrácí podíl na trhuHon na laciné půjčky končí. Od půlnoci je těžší získat hypotékuČeši splácejí půjčky lépe. Klesá podíl problémových hypoték i úvěrů

MMF obvinili z vývozu peněz z Ukrajiny!

Mezinárodní měnový fond (MMF) poskytuje půjčky Kyjevě, aby zahraniční společnosti vyvezly peníze z Ukrajiny, uvedl ukrajinský politolog Taras Zagorodnij.

S klidem půjčují lidem. Bankám ještě zatopíme, tvrdí šéf Zonky

Vzít si půjčku v bance byl ještě před pár lety proces na několik dní. Technologie pustily do finančního světa další hráče. I díky tomu, že umějí vyhodnotit bonitu klienta během chvilky a online. Noví hráči však rozhodně nepůjčí každému. „Devět z deseti lidí, kteří u nás požádají o půjčku, odmítneme,“ říká šéf Zonky Pavel Novák. Dodává, že firma plánuje expanzi za hranice.Další články k tématu:Netradiční banka v mobilu. Startup Revolut má evropskou bankovní licenciPřevod peněz v sekundách už je možný. Banky ale zatím vyčkávajíMladí chtějí žít na dluh a mít hned to, na co rodiče šetřili, říká bankéř

Státní hypotéku dostalo 298 rodin, stát vyplatil 248 milionů. Zájem o ně ale klesá

Stát nabízí mladým rodinám půjčky na bydlení od loňského srpna, za tu dobu se o peníze na koupi či modernizaci bydlení přihlásilo 642 zájemců, respektive mladých rodin. Zájem o státní půjčky se ale koncentroval do prvních dnů po jejich zavedení. Mezi 15. a 25. srpnem se o peníze přihlásilo 368 rodin. V následujícím půlroce už zájem takový nebyl, do 10. ledna dorazilo dalších 274 žádostí.

Estonská Bondora se otevírá českým investorům. Na své si přijdou i začátečníci

Mezi poskytovateli P2P půjček roste konkurence. V Evropě chce rozšířit své služby i Bondora, cílící i na široké spektrum českých potenciálních investorů.

Saúdská Arábie dokázala získat půjčku i po vraždě novináře

Saúdská Arábie prodala suverénní dluhopisy za 7,5 miliardy dolarů, píše The Wall Street Journal. Je to první podobný případ po říjnové vraždě novináře Džámala Chášukdžího.

Zájem o úvěry i smlouvy od stavebních spořitelen loni rostl. Objem půjček byl nejvyšší za deset let

Stavební spořitelny loni poskytly úvěry za 72,7 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 22 procent. Rovněž zájem o nové smlouvy o stavebním spoření vzrostl, a to o 14 procent na zhruba 486 tisíc. Vyplývá to z údajů všech pěti tuzemských spořitelen.

Lidé si přes Zonky půjčili 3,2 mld Kč, meziročně o 100 % více

Lidé si prostřednictvím platformy Zonky loni půjčili 3,2 miliardy korun, což je proti předchozímu roku nárůst o sto procent. Cílem pro letošní rok je objem půjček šest miliard Kč, uvedl generální ředitel Zonky Pavel Novák. Společnost, jejíž ambicí je postupně působit ve všech státech EU, chce podle něj ještě v tomto roce vstoupit na německý nebo španělský trh. Podíl platformy Zonky na trhu nových spotřebitelských úvěrů nyní činí tři až čtyři procenta. Novák plánuje, že v tomto roce by podíl měl dosáhnout sedmi procent a v roce 2020 pak deseti procent. Společnost má kolem 50.000 klientů, z toho asi 30.000 si vzalo úvěr, investorů je přes 25.000. Akumulovaná ztráta Zonky představuje nyní 400 milionů Kč, do zisku by se podle Nováka měla začít dostávat na konci roku 2020. Lidé si prostřednictvím Zonky půjčují především na refinancování dražších půjček (25 procent), rekonstrukci nemovitosti (20 procent) a na pořízení automobilu (15 procent). Průměrná půjčka činí 150.000 Kč. “Klienti si za tyto peníze nepořizují zbytné zboží, ale spíše věci dlouhodobé hodnoty,” podotkl Novák. Úroky podle něj přes vývoj úrokových sazeb spíše klesají a jsou nyní 1,0 až 1,5 bodu pod tržní průměrnou sazbou. Úvěr poskytnou jen desetině žadatelů Novák upozornil na to, že zatímco podle dat České národní banky činí podíl nesplácených spotřebitelských úvěrů na trhu 2,2 procenta, u Zonky to je díky “mladému” portfoliu 1,12 procenta. “Na 99 procent klientů splácí včas. Jsme ale extrémně přísní, z deseti žádostí o úvěr vyhovíme jednomu,” uvedl Novák. Společnost usiluje o to, aby získala na jaře 2019 licenci ČNB v rámci směrnice PSD2, což by umožnilo získávat výpisy z účtu u banky či vytvořit nový příkaz k úhradě. “Jde pouze o zvýšení komfortu klienta,” poznamenal. Plánované sloučení Moneta Money Bank s Home Creditem a Air Bank ze skupiny PPF, kam Zonky také patří, se firmy podle Nováka nijak nedotkne. “Větší synergie mezi společnostmi není, o nic tak nepřijdeme,” doplnil. Zonky má nyní kolem 160 zaměstnanců, z nichž 60 […]

Nejvyšší soud: Úvěryschopnost klienta musí být řádně posouzena. Půjčka se 114% úrokem možná nebude platná

Zastropování roční úrokové sazby u půjček je v posledních dnech politické i právnické téma. Poté, co se v médiích objevil případ, kdy si klient půjčil s ročním úrokem 114,5 %, se chce do regulace pustit řada politiků. Mezitím Nejvyšší soud rozhodl, že je důležité, aby věřitelé vždy posoudili úvěryschopnost klientů.Další články k tématu:Babiš hledá klacek na lichváře. Na Slovensku se to nepovedlo, tvrdí expertiVánoční dárky na úvěr? ,Jsou to jednoznačně nejhloupější půjčky,’ tvrdí odborníkDůvěřiví Češi: podmínky půjčky si pročítají nejvýše pět minutPozor na půjčky mimo banky, varuje ČOI. Půlka nabídek porušuje zákon

Lidé si přes Zonky půjčili meziročně o 100 procent více. „U úvěrů jsme extrémně přísní,“ říká ředitel

Lidé si prostřednictvím platformy Zonky loni půjčili 3,2 miliardy korun, což je proti předchozímu roku nárůst o sto procent. Cílem pro letošní rok je objem půjček šest miliard Kč, řekl generální ředitel Zonky Pavel Novák. Společnost, jejíž ambicí je postupně působit ve všech státech EU, chce podle něj ještě v tomto roce vstoupit na německý nebo španělský trh.Další články k tématu:Šéf Zonky: Na reklamu jsme dali ještě víc než loni. Naše ztráta je plánovanáBanky budou odvádět do rezerv na ochranu úvěrového trhu více peněz, rozhodla o tom ČNBVánoční dárky na úvěr? ,Jsou to jednoznačně nejhloupější půjčky,’ tvrdí odborníkNa úvěr dosáhne méně lidí. Ale ani nájemní bydlení není řešením

Lidé si přes Zonky půjčili meziročně o 100 procent více. U úvěrů jsme extrémně přísní, říká ředitel

Lidé si prostřednictvím platformy Zonky loni půjčili 3,2 miliardy korun, což je proti předchozímu roku nárůst o sto procent. Cílem pro letošní rok je objem půjček šest miliard Kč, řekl generální ředitel Zonky Pavel Novák. Společnost, jejíž ambicí je postupně působit ve všech státech EU, chce podle něj ještě v tomto roce vstoupit na německý nebo španělský trh.Další články k tématu:Šéf Zonky: Na reklamu jsme dali ještě víc než loni. Naše ztráta je plánovanáBanky budou odvádět do rezerv na ochranu úvěrového trhu více peněz, rozhodla o tom ČNBVánoční dárky na úvěr? ,Jsou to jednoznačně nejhloupější půjčky,’ tvrdí odborníkNa úvěr dosáhne méně lidí. Ale ani nájemní bydlení není řešením

Lidé si přes Zonky půjčili 3,2 miliardy, meziročně o sto procent více

Lidé si prostřednictvím platformy Zonky loni půjčili 3,2 miliardy korun, což je proti předchozímu roku nárůst o sto procent. Cílem pro letošní rok je objem půjček šest miliard korun, řekl generální ředitel Zonky Pavel Novák.

V povánočních výprodejích utratili klienti MONETA Money Bank meziročně o osm procent více

V povánočních výprodejích utratili klienti MONETA Money Bank meziročně o osm procent více Produkty Účty a karty[1] Půjčky a úvěry[2] Hypotéky[3] Spoření a investice[4] Pojištění[5] Internet Banka[6] Smart Banka[7] Produkty Účty a karty[8] Půjčky...

Lidé si přes Zonky půjčili 3,2 miliardy Kč, meziročně o 100 % více

Praha - Lidé si prostřednictvím platformy Zonky loni půjčili 3,2 miliardy korun, což je proti předchozímu roku nárůst o sto procent. Cílem pro letošní rok je objem půjček šest miliard...

Lidé si přes Zonky půjčili 3,2 mld Kč, meziročně o 100 pct více

Praha 9. ledna (ČTK) - Lidé si prostřednictvím platformy Zonky loni půjčili 3,2 miliardy korun, což je proti předchozímu roku nárůst o sto procent. Cílem pro letošní rok je objem půjček šest miliard Kč, řekl ČTK generální ředitel Zonky Pavel Novák. Společnost, jejíž ambicí je postupně působit ve všech státech EU, chce podle něj ještě v tomto roce vstoupit na německý nebo španělský trh.

Bankovnictví po čínsku. Půjčky na sušenky a jako kolaterál nahá selfie

Jako o zemi neomezených možností se sice dosud hovořilo především o Rusku, nicméně to samé lze v poslední době říci i o Číně. Tamní hospodářský boom trvající uplynulá tři desetiletí dal obyvatelům přičichnout k netušeným možnostem a stále více z nich tak chce dosáhnout na výdobytky, které dosud byly dostupné jen Západu. Není tak divu, že po období růstu taženém exportem jej v roli klíčového zdroje poptávky nahrazuje domácí spotřeba.

Wüstenrot zlevňuje půjčky a garantuje stejnou splátku po celou dobu splácení

Stavební spořitelna Wüstenrot zlevnila svou Půjčku ProBydlení – překlenovací úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti. Úroková sazba půjčky nově začíná na 2,89 % p.a. Spořitelna navíc garantuje stejnou splátku po celou dobu splácení, tedy až...

Investoři letos půjčují tuzemské vládě až o pětinu levněji

Úrok, který požadují investoři za dlouhodobou půjčku po české vládě, se v letošním roce snížil až o pětinu. Věřitelé ještě v polovině prosince požadovali za desetiletou půjčku 2,1 procenta ročně, na konci prvního lednového týdne to již bylo i pouhých 1,7 procenta. Podle odborníků jsou výhodnější podmínky důsledkem bouře na akciových trzích, která se rozpoutala v posledních týdnech […] The post Investoři letos půjčují tuzemské vládě až o pětinu levněji appeared first on Investujeme.cz.

České bondy jsou opět v kurzu. Investoři se spokojí s čím dál nižším úrokem

Úrok požadovaný investory za dlouhodobou půjčku tuzemské vládě letos až o pětinu klesl.

Města se vrací k výstavbě obecních bytů. Stát jim rozdá výhodné půjčky, peníze chce získat i od Evropské unie

Na půjčky na bydlení pro mladé půjde letos miliarda korun

Program výhodných půjček na bydlení pro mladé do 36 let, který administruje Státní fond rozvoje bydlení (SFRB), bude pokračovat i letos. Objem prostředků se ale ještě navýší z loňských 650 milionů na jednu miliardu korun.

Co je mikropůjčka neboli rychlá půjčka před výplatou

Mikropůjčky jsou čím dál populárnější mezi lidmi, pomáhají jim překlenout nečekané těžší finanční obodbí. Mikropůjčka je pohodlné a rychlé půjčení peněz na krátkou dobu. Potřebujete překlenout těžkou a nečekanou finanční situaci? Zbývá vám pár dní do výplaty a nechce se Vám čekat? Nevadí, mikropůjčka před výplatou Vám tento problém vyřeší, půjčte si menší obnos s […]

Dluhopisový trh v Česku roste. Peníze na rozvoj tak shánějí i malé firmy

Miliony na investice stále více malých firem získává prodejem dluhopisů než půjčkami od bank. Lidé tak pomohli rozvíjet třeba byznys výrobce zdravých snídaní z Moravy nebo „hmyzí farmu“. Firemní dluhopisy nabízejí oproti těm státním vyšší výnosy, ovšem také větší riziko.

Na bydlení si Češi půjčují víc. Letos si půjčili rekordních 293 miliard

Půjčky na bydlení letos trhaly rekordy – růstu úrokových sazeb i cen nemovitostí a v neposlední řadě přísnější regulaci ze strany České národní banky navzdory. Přestože kvůli přísnější regulaci ČNB ubylo hypoték, Češi si letos na bydlení půjčili rekordních 293 miliard. Další články k tématu:Malá bankovní revoluce na českém trhu: platit bleskem ale něco stojíZůstala sama se třemi dětmi a hypotékou. Po smrti partnera ji pomohl finanční poradce PartnersPřed cestou na hory do zahraničí natankujte levně doma, radí analytik

Objem půjček v Asii a Tichomoří po čtyřech letech vzrostl

Objem syndikovaných úvěrů v oblasti Asie a Tichomoří s výjimkou Japonska letos vzrostl o 8,9 procenta na 484,82 miliardy dolarů (10,9 bilionu korun), což je první nárůst od roku 2014.

Kde se nakupují a prodávají peníze?

Před necelými sto lety se pokusil osvětu týkající se půjček, půjčování a investic šířit irský publicista George Shaw (1856 – 1950). „Peněžní trh je místo,“ píše Shaw, kde je „nabídka přebytečných peněz k pronajmutí“. Má jít o „tajemnou instituci, kde ukládají vaše peníze,“ na tomto strhu „se kupují a prodávají peníze“. Od trhů peněžních k trhům kapitálovým […] The post Kde se nakupují a prodávají peníze? appeared first on Investujeme.cz.

V USA mluví o nové Velké depresi

Americký ministr financí Stiven Mnuchin provedl jednání s největšími bankéři země, aby se ujistil, že na trhu mají dost peněz pro půjčky. O tom napsal na svém účtu v Twitter. Stalo se to v důsledku rekordního propadu akcií na americké burze.

Přestože Češi bohatnou, o půjčky na Vánoce je velký zájem. Proč tomu tak je?

PR článek - Vánoce jsou v dnešní době svátky konzumu, to už většina z nás ví. Prodejci lákají na předvánoční akce, nabízí možné i nemožné a lidé nakupují potřebné i nepotřebné. Někdy za své, čím dál častěji ale za vypůjčené peníze. Jak je možné, že česká ekonomika vzkvétá, domácnosti bohatnou, a přesto chybí finance na Vánoce?

RPSN u mikropůjček není ideální ukazatel výhodnosti

Roční procentuální sazba nákladů je ukazatelem, který musí být uváděn prakticky u jakýchkoli bankovních i nebankovních půjček. Spotřebitelé se právě podle RPSN orientují v tom, jestli je daný úvěr výhodný, nebo naopak nikoliv.

Češi přestávají kupovat dárky na sekeru, zadlužování se však nebojí

Šlapající ekonomika, mizivá nezaměstnanost i rostoucí mzdy vedou k tomu, že lidé začínají ztrácet zájem o půjčky, které jsou určeny primárně na nákup vánočních dárků. To však neznamená, že by si přestali brát půjčky obecně. Lidé stále víc vnímají krátkodobé zadlužení jako běžnou součást života.Další články k tématu:Hon na laciné půjčky končí. Od půlnoci je těžší získat hypotékuČeské domácnosti se nepřestávají zadlužovat, půjčily si 1,611 bilionuFirmy si půjčují přímo od lidí. Online financování čeká boom, poté krize

Světová banka schválila Ukrajině finanční garanci v hodnotě 750 milionů dolarů

Ukrajinský prezident Petro Porošenko na svém účtu na Facebooku uvedl, že se představenstvo Světové banky (WB) rozhodlo poskytnout Ukrajině finanční garanci na půjčky ve výši 750 milionů dolarů.

Šťastný nový rok? S vánoční půjčkou být nemusí

Vánoce jsou časem, kdy máme chuť rozmazlovat sebe i naše blízké. Jinak řečeno, je těžké odolat tomu, abychom více utráceli. A ne jinak tomu je i letos. Podle průzkumu Air Bank si na dluh nakoupí každý desátý Čech.

Dluhopis Republiky je výhodný pro stát, pro střadatele už méně

Od pondělí nabízí ministerstvo financí občanům ke koupi tzv. Dluhopis Republiky. V uplynulých letech byl zájem o to vydělat na půjčce státu značný a zájemci se jistě najdou i letos.

Češi si berou nové půjčky, vzorně splácejí a k tomu dokáží ještě ušetřit

Od ledna do konce října 2018 si domácnosti u bank vypůjčily 99 miliard korun, ale za stejnou dobu si na bankovní účty uložily 314,5 miliardy korun. Díky růstu mezd a nízké nezaměstnanosti si lidé více věří – půjčují si peníze, nemají problémy s jejich splácením a navíc dokáží ušetřit třikrát tolik, než kolik si nabraly na úvěrech. Podle statistiky […]

Moravskoslezském kraji dostanou lidé dotace na kotle předem a bezúročné půjčky

Přesné podmínky 3. výzvy programu Kotlíkové dotace ještě nejsou známy. Již nyní je ale jasné, že pro Moravskoslezský kraj budou tyto podmínky speciální. Lidé si zde totiž budou moci na nový kotel půjčit. Kotlíková dotace funguje od roku 2004. Jejím cílem je snížení emisí z vytápění v ovzduší tím, že lidé přejdou na ekologičtější topidla, […] Příspěvek Moravskoslezském kraji dostanou lidé dotace na kotle předem a bezúročné půjčky pochází z Ekonomický deník

Dluhopis Republiky je výhodný pro stát, pro střadatele už méně

Od pondělí nabízí ministerstvo financí občanům ke koupi tzv. Dluhopis Republiky. V uplynulých letech byl zájem o to vydělat na půjčce státu značný a zájemci se jistě najdou i letos. Nebude jich už ale tolik jako v minulosti. Zatímco dříve dosahoval výnos některých typů dluhopisů až sedmi procent, letos je podstatně nižší. Potvrzuje se tak, […]

Snadný prodej nemovitosti? Ty se stovkami spoluvlastníků zatěžuje předkupní právo

Zákonodárci před rokem obnovili institut předkupního práva spoluvlastníků. V praxi ale prodávající neúměrně zatěžuje.Další články k tématu:Pozor na krádeže nemovitostí. Dům právně ochrání i půjčka od rodičů

Prodáváte byt s parkovacím stáním? U velkých domů vás čeká peklo předkupního práva

Zákonodárci před rokem obnovili institut předkupního práva spoluvlastníků. V praxi ale prodávající neúměrně zatěžuje.Další články k tématu:Pozor na krádeže nemovitostí. Dům právně ochrání i půjčka od rodičů

Město jako banka? Zájem lidí o takovou půjčku dlouhodobě klesá

Vysoké ceny nových nemovitostí v Brně lidi často nutí třeba ke stavbě podkrovního bytu. I taková rekonstrukce je nákladná. Kromě půjček od bank se po penězích můžou Brňané poohlédnout i jinde. Úvěr jim nabízí také magistrát. Zájem o něj však klesá.

Bohatství českých domácností je historicky největší: berou si nové půjčky, vzorně je splácejí a k tomu dokáží ještě více peněz ušetřit

Od ledna do konce října 2018 si domácnosti u bank vypůjčily 99 miliard korun, ale za stejnou dobu si na bankovní účty uložily 314,5 miliardy korun. Díky růstu mezd a nízké nezaměstnanosti si lidé více věří - půjčují si peníze, nemají problémy s jejich splácením a navíc dokáží ušetřit třikrát tolik, než kolik si nabraly na úvěrech.

Evropská banka poskytla Slovensku půjčku na investice do energetiky

Evropská investiční banka (EIB) oznámila, že společnosti Slovenské elektrárne, provozovateli slovenských jaderných elektráren, poskytla půjčku ve výši 60 miliónů euro, na finanční investice do jaderné bezpečnosti stávajících slovenských JE Bohunice a Mochovce. Půjčka umožní společnosti Slovenské elektrárne realizovat investice zaměřené na splnění svých závazků vůči EU a národní legislativě a tím podpořit dlouhodobý provoz svých Publikováno na webu oEnergetice.cz

Pozor na předvánoční půjčky – příliš veselé Vánoce vám můžou způsobit nešťastný Nový rok

POROVNEJ24 Vánoce jsou sice tradičně svátkem klidu a pohody, v poslední době jsou však také časem stresu a oslavou utrácení. Jsou dobou, kdy chceme rozmazlovat sami sebe a udělat za každou cenu radost svým blízkým. Řada lidí ovšem podléhá předvánočnímu spěchu a v případě nedostatku prostředků si neváhá vzít půjčku. Zde je však třeba mít se na […]

Užitečné informace
Kalkulačka splátekKalkulačka RPSNNa co si dát pozor?Jak nenaletět na Podvodné půjčky? 4 rady na co si dát pozor!Co je to RPSN a co obsahujeCo je to půjčka na směnkuHome credit a CetelemPůjčky a smlouvyPůjčkyDůchody a dávkyPojištěníZonky.czBydleníÚvěry a půjčkyDaně a mzdyÚčty a spořeníAktuality - půjčkySlovenská verze webu
Zavřít reklamu